Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Szachy - 1 x w tygodniu (45 min)

Szachy to połączenie sportu, gry logicznej i sztuki. Szachy w przedszkolu uczą koncentracji, logicznego myślenia, podejmowania decyzji i odpowiedzialności za nie, a także szacunku do przeciwnika. Rozwijają pamięć i zdolności matematyczne. Dzieci przygotowują się do gry w turniejach, poznają przepisy, uczą się przestrzegania zasad, poznają zegar szachowy i historię gry w szachy. Zajęcia odbywają się w grupach 8-10 osobowych.

Prowadzi: Marcin Śliwiński

 
     
   

Zabawa w teatr  - 1 x w tygodniu (45 min)

Teatr dla dzieci jest rzeczywistością wyjątkową. Pozwala rozwijać naturalne formy dziecięcej ekspresji od ruchu poprzez mowę do śpiewu. Jest miejscem rozbudowującym wyobraźnię. Zajęcia teatralne sprzyjają umuzykalnieniu, koncentracji uwagi, uczą pracy zespołowej, rozwijają poczucie rytmu. To doskonała przestrzeń aktywizująca spontaniczną kreatywność dzieci i rozładowująca gromadzone w nich emocje.

Dzieci poprzez zabawy i ćwiczenia doskonalą swoją mowę oraz pamięć, uczą się wytrwałości, wrażliwości i odpowiedzialności. Przez cały rok tworzą, wymyślają, uczą i bawią się, by w końcu odważnie wystąpić przed publicznością.

Prowadzi: Katarzyna Kryczka

   
     

Leśna stolarnia - 1 x w miesiącu

Zajęcia dają impuls do leśnych wędrówek, łącząc technikę z edukacją leśną. Prowadzone są głównie w oparciu o roczny cykl przyrodniczy i wydarzeń kalendarzowych, dzięki czemu dzieci doświadczają również wartości patriotycznych, religijnych i przyrodniczo – ekologicznych. Dzieci mają możliwość używać młotków i nie tylko! Poza oczywistą radością tworzenia, uczą się wkładania w pracę wysiłku, wytrwałości, cierpliwości i precyzji. Eksperymentują i wspólnie z prowadzącym wykonują przedmioty z drewna wg wybranego tematu, np. zabawka z drewna, stojak na kredki, krzyż drewniany.

Prowadzi: By Forest

     
   

Tańce - 1 x w tygodniu (60 min)

Zajęcia

Prowadzi: Marek Tomala

     

Tenis Stołowy - 4 x w miesiącu (60 min)

Zajęcia

Prowadzi: Michał Kisłow

 
     
 

Zajęcia plastyczne - 1 x w tygodniu (45 min)

Zajęcia

Prowadzi: Irena Muraszka

     

Ukulele - 1 x w tygodniu (45 min)

Zajęcia

Prowadzi: Anna Kumor

 
     
 

Bajkoterapia - 2 x w miesiącu (60min)

Zajęcia dla klas I - III

Prowadzi: Magdalena Keler

     

Indywidualne gra na instrumentach - 1 x w tygodniu (30 min)

Gra na skrzypcach, flecie poprzecznym i pianinie.

Prowadzi: Elżbieta Drużbińska

 
     

Zobacz także