Tańce - 1 x w tygodniu

Taniec nadaje ruchom dziecka lekkości, sprężystości, gibkości, a ponadto wprowadza do zajęć przedszkolnych zabawę i odprężenie. Ta forma aktywności wpływa na kształtowanie precyzji ruchu, wyrabia elegancję i estetykę, pozwala pozbyć się kompleksów i nieśmiałości. Podczas zajęć tanecznych dzieci poznają różne układy i figury taneczne, które potem mogą zaprezentować na przedszkolnych uroczystościach.

Basen - 1x w tygodniu

Pływanie to jeden z najzdrowszych sportów. Ruch w wodzie, połączony z pokonywaniem znacznego jej oporu, harmonijnie kształtuje prawidłową postawę ciała. Dzieci z dwóch najstarszych grup jeżdżą na basen do Ząbek. Na zajęciach świetnie się bawią, a jednocześnie przygotowują do nauki pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia w grupach max. 15 osobowych trwają 45 min.

Szachy - 1 x w tygodniu

Szachy to połączenie sportu, gry logicznej i sztuki. Szachy w przedszkolu uczą koncentracji, logicznego myślenia, podejmowania decyzji i odpowiedzialności za nie, a także szacunku do przeciwnika. Rozwijają pamięć i zdolności matematyczne. Dzieci przygotowują się do gry w turniejach, poznają przepisy, uczą się przestrzegania zasad, poznają zegar szachowy i historię gry w szachy. Zajęcia odbywają się w grupach 8-10 osobowych.

Zabawa w teatr - 1 x w tygodniu

Teatr dla dzieci jest rzeczywistością wyjątkową. Pozwala rozwijać naturalne formy dziecięcej ekspresji od ruchu poprzez mowę do śpiewu. Jest miejscem rozbudowującym wyobraźnię. Zajęcia teatralne sprzyjają umuzykalnieniu, koncentracji uwagi, uczą pracy zespołowej, rozwijają poczucie rytmu. To doskonała przestrzeń aktywizująca spontaniczną kreatywność dzieci i rozładowująca gromadzone w nich emocje.

Dzieci poprzez zabawy i ćwiczenia doskonalą swoją mowę oraz pamięć, uczą się wytrwałości, wrażliwości i odpowiedzialności. Przez cały rok tworzą, wymyślają, uczą i bawią się, by w końcu odważnie wystąpić przed publicznością.