Spotkania z muzyką - 2 x w tygodniu

Zajęcia stanowią uzupełnienie Programu Zintegrowanego Edukacji Wczesnoszkolnej. Jest to propozycja realizowania poszerzonej edukacji muzycznej wśród dzieci. Daje możliwość nauki gry na instrumentach melodycznych (flet, dzwonki chromatyczne lub inne), rozwijania uzdolnień muzycznych, kształcenia zainteresowań muzycznych, przygotowania do świadomego i aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej.

Klub Młodego Odkrywcy - 1 x w miesiącu

Zajęcia prowadzone są przez s. Kamilę i s. Magdalenę. Celem naszych spotkań nie jest wykształcenie geniuszy. Nie są one zarezerwowane dla "wybitnych". Nie poznajemy trudnych nazw zjawisk fizycznych czy reakcji chemicznych. Podczas zajęć dobrze się bawimy, a przy okazji rozbudzamy ciekawość świata oraz chęć kreatywnego i odważnego odkrywania. Czasami jest kolorowo, mokro, “wybuchowo”, innym razem trochę brudno, ale zawsze radośnie i bezpiecznie.

Kraina Kodowania i Programowania - 1 x w miesiącu

Zajęcia odbywają się w ramach comiesięcznych dodatkowych spotkań pozalekcyjnych. Podczas spotkań Uczniowie w kreatywny sposób zdobywają wiedzę poprzez rozwiązywanie prostych algorytmów i zadań w grach i zabawach z użyciem maty do kodowania. Wykorzystują także możliwości jakie daje korzystanie z nowych technologii, rozwijają umiejętność korzystania z programów edukacyjnych, aplikacji i gier edukacyjnych wspomagających naukę programowania. Celem zajęć jest wprowadzenie uczniów w świat programowania i kodowania. Pragniemy kształcić od najmłodszych lat umiejętności logicznego i twórczego myślenia, intuicji i wyobraźni, konsekwentnego dążenia do celu, a także rozwijanie uzdolnień i zainteresowań informatycznych wśród dzieci.