Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Rok szkolny 2018 / 2019

klasa I

  1. A. Bahdaj – „Pilot i ja”
  2. Wł. Bełza – „Kto ty jesteś? Polak mały.”
  3. J. Brzechwa – „Brzechwa dzieciom”(wybrane wiersze)
  4. W. Chotomska – „Legenda o smoku ze smoczej jamy”
  5. W. Chotomska – „Wars i Sawa”
  6. H. Januszewska – „Kopciuszek”
  7. Cz. Janczarski – „Jak Wojtek został strażakiem”
  8. M. Jaworczakowa – „Jacek, Wacek i Pankracek”
  9. Kasdepke – „Bon czy ton”
  10. M. Kownacka – „Plastusiowy pamiętnik”
  11. M. Kownacka – „Kukuryku na ręczniku”
  12. >T. Makuszyński i M. Walentynowicz – „120 przygód Koziołka Matołka
  13. J. Porazińska – „Baśń o dwunastu miesiącach
  14. J. Tuwim – „Słoń Trąbalski”
  15. E. Szelburg–Zarembina – „Najmilsi”

klasa II

  1. M. Radzikowska - „Córka bajarza”
  2. H. Lofting  - „Doktor Dolittle i jego zwierzęta"
  3. J. Porazińska - „Pamiętnik Czarnego Noska”
  4. M. Krüger - „Karolcia”
  5. M. Lobe - „Babcia na jabłoni”
  6. E. Zubrzycka - „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”
  7. W. Cichoń - „Cukierku, ty łobuzie!”
  8. T. Samojlik - „Ambaras
  9. A. A. Milne - „Kubuś Puchatek”
  10. M. Kozioł - „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”

Lista lektur dodatkowych polecanych do samodzielnego czytania 

  1. J. Bednarek - „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”
  2. Å. Lind - „Piaskowy Wilk
  3. T. Jansson - seria o Muminkach
  4. R. Kipling - „ Księga dżungli”
  5. C. S. Lewis - "Opowieści z Narnii"
  6. M. Widmark – „ Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” (seria)

 

klasa III  

  1. Brzechwa J. - „Akademia Pana Kleksa
  2. Frączek A. - „Rany Julek”
  3. Goscinny R., Sempe J. - „Mikołajek” (fragmenty)
  4. Grabowski J. - „Puc, Bursztyn i goście”
  5. Kruger M. - „Karolcia”
  6. Lindgren A. - „Dzieci z Bullerbyn”
  7. Papuzińska J. - „Asiunia”
  8. Tuwim J. - wybrane wiersze
  9. Wierzbicki Ł. - „Afryka Kazika”
  10. Wierzbicki Ł. - „Dziadek i Niedźwiadek”

Zobacz także