Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Obowiązki, czas ekranowy, prośby o pomoc, rozmowa twarzą w twarz, uprzejmość i stanowczość jednocześnie – m.in. te kwestie będzie omawiał na spotkaniu z Wami, Drodzy Rodzice, prezes Centrum Rozwoju Społecznego i Obywatelskiego, wykładowca akademicki dr Wojciech Wierzejski. Spotkanie odbędzie się 24 listopada (środa) o godz. 17:00 (sala na IV p.).

Porozmawiamy o tym, co to jest dobre i skuteczne wychowywanie w obecnych czasach. Zastanowimy się wspólnie, jakie kompetencje warto rozwijać u dzieci oraz jak połączyć wysiłki rodziców i nauczycieli, a także jak reagować na problemy dziecka i zachęcić je do współpracy.

Omówimy kilkanaście narzędzi i metod wychowawczych:

 1. Specjalny, indywidualny czas.
 2. Skupienie na rozwiązaniach (nauka na błędach- okazja do nauki!).
 3. Pozytywne wzmacnianie dobrych zachowań.
 4. Rozmowa twarzą w twarz.
 5. Uprzejmość i stanowczość jednocześnie.
 6. Obowiązki.
 7. Prośby o pomoc.
 8. Przytulanie.
 9. Czas ekranowy limitowany restrykcyjnie.
 10. Ograniczony wybór.
 11.  Jedno słowo, nie kazanie.
 12.  Nawiąż relację zanim naprawisz sytuację.

Zobacz także