Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Wakacje dobiegają końca. Zapraszamy serdecznie uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczyste otwarcie roku szkolnego 2023/2024 w dniu 4 września 2023 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z listami niezbędnych artykułów dla uczniów klas I-III.

W ramach II edycji wydarzenia Artystyczne Marki organizowanego 26 listopada z okazji weekendu urodzinowego Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, na scenie Centrum zaprezentowali się młodzi aktorzy, tancerze i wokaliści. Wśród młodych śpiewających artystów pierwsze miejsce zajęła Hanna Dromlewska z IV klasy, reprezentująca naszą szkołę.

Dzięki dofinansowaniu Lasów Państwowych w ramach konkursu “Drewno jest z lasu”, w kompleksie edukacyjnym Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Markach powstały dwie altany, które będą służyć uczniom i całej społeczności szkolno-przedszkolnej.

W ramach akademii z okazji Święta Niepodległości usłyszeliśmy m.in. o rozbiorach Rzeczypospolitej, wydarzeniach, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz jej utrzymanie poprzez wielką wiktorię w Bitwie Warszawskiej 1920 r. Były też występy muzyczne i naturalnie Mazurek Dąbrowskiego.

Takie okazje zdarzają się nieczęsto! W 2022 roku przypadają dwusetne urodziny naszego patrona – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, arcybiskupa Warszawy i założyciela Sióstr Rodziny Maryi dla opieki nad sierotami, które od blisko 100 lat działają w Markach i w czasie wojny ratowały tu dzieci żydowskie. Z tej okazji w poniedziałek 7 listopada 2022 o g. 19 w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym przy ul. Wspólnej 40/42 odbędzie się wykonanie utworu napisanego specjalnie na tę okazję „Mówiono o Nim, że przegrał” z udziałem filharmoników warszawskich, solistów i chóru Ave.

Dzień 17 października był dla klas I-III czasem całodniowej wycieczki dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Zobacz także