Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Tegoroczne spotkanie podczas Dnia Rodziny na pewno na długo pozostanie nam w pamięci…

Rodzice razem z kadrą szkoły od wczoraj przygotowywali piknik. Rozłożone namioty, ławki, stoły, stoiska … Mnóstwo wypieków naszych wspaniałych mam, przeznaczonych do „Kawiarenki”. Przygotowane przez naszych uczniów piękne przedstawienie, które miało być wystawione na scenie udostępnionej przez Pana Burmistrza Marek.

Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie… załamanie pogody.

Rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą, którą sprawował ojciec Zbyszek. Modliliśmy się za nasze rodziny. Chłopcy z trzeciej i czwartej klasy po raz pierwszy służyli przy ołtarzu. Dziewczęta śpiewały w scholi.

Po Eucharystii rodzice udali się na konferencję wygłoszoną przez ojca Zbyszka i znaną nam panią pedagog. To było pierwsze z planowanej serii spotkań formacyjnych, które mają dać rodzicom światło do mądrego wychowywania dzieci w duchu wiary katolickiej.

Dzieci w tym czasie miały tradycyjną piknikową pomidorówkę oraz próbę generalną przed występem.

I na tym skończyło się wszystko, co było zgodnie z planem, a nastąpiły zupełnie nieplanowane „niespodzianki”. Pogoda zmusiła nas do przejścia do szkoły. Dzieci wraz z rodzicami ukryli się przed deszczem na stołówce, gdzie mamy serwowały ciepły bigos. Można było też dosłodzić się pysznymi ciastami. To tu miała miejsce część integracyjna – rozmowy, picie kawy, herbaty, zabawy.

Następnie, dla najbardziej wytrwałych, wspaniała zabawa z bum bum rurkami i … ognisko pod parasolem!

A przedstawienie? … Zaprezentujemy rodzicom innym razem.

  

  

  

Zobacz także