Pośród dosyć pochmurnych i mokrych dni tego tygodnia, dzisiejszy był wyjątkowy, wspaniały i bardzo pogodny – zarówno w nawiązaniu do aury na zewnątrz, jak i naszych wewnętrznych nastrojów.

Dziś odbył się IV Rodzinny Rajd Rowerowy ‍prowadzony przez pana Pawła Paczka i Klub Rowerowy Trybik. Przed południem nasze podwórko wypełniło się cyklistami ze szkoły i przedszkola.

Z humorem i na poważnie, tak można podsumować ostatnią wycieczkę klasy V i VI.

2 października uczniowie wrócili do wakacyjnych wspomnień za sprawą przedstawienia "Wakacje Mikołajka" w reżyserii Jakuba Krofty w Teatrze Lalka.

Dnia 2 października nasza szkoła włączyła się w bezpłatną akcję edukacyjną promującą znajomość tabliczki mnożenia.

Przez cały miesiąc dzieci klas starszych i nie tylko…dzielnie przypominały sobie tabliczkę mnożenia. Klasy I-VI przygotowały plakaty, aby nadać odpowiednią rangę akcji.

Ostatnio towarzyszyły nam tematy o zdrowiu. Poznaliśmy piramidę zdrowia, z której dowiedzieliśmy się, że najważniejsza dla nas jest aktywność fizyczna, a zaraz za nią odpowiednie żywienie.

Dla niektórych wręcz zadziwiające było to, że odpoczywając można działać i nawet się spocić. Jednak im bardziej wchodziliśmy w temat aktywnego odpoczynku, tym więcej było pomysłów jak taki zorganizować. Między innymi słynna „Zośka” - prosta zabawka ze skarpetki do podrzucania. Zrobiliśmy takie i zaraz sprawdziliśmy na podwórku.

Pierwsze zajęcia z Leśnej Stolarni były niezwykle twórcze. Dzieci miały do dyspozycji wiele kawałków drewna o różnych kształtach, profesjonalny sprzęt stolarski i opiekunów ByForest. Z takim zapleczem każdy z uczniów mógł wykonać wszystko, co mu wyobraźnia podpowiedziała.

Dziś uczniowie klasy trzeciej oraz ich rodzice mieli pierwszą naukę w ramach przygotowań do Sakramentów Pokuty i Pojednania oraz Eucharystii. Otrzymali również indeksy i różańce, które na naszej Mszy Świętej były uroczyście poświęcone. Już za kilka dni październik, więc na pewno się przydadzą. Wspaniale będzie modlić się już na własnym „komunijnym” różańcu.

Klasę trzecią odwiedził zwykły tata z niezwykłą pasją. Tata Gabrysi to pan Juliusz, a niezwykła pasja to zdobywanie górskich szczytów nocą. Pokonał nocą m. in. Rysy, Gerlach, Elbrus, Orla Perć oraz brał udział w kilkudniowej wyprawie na Mont Blanc.