Trudno rozstać się przed wakacjami... Tym bardziej, że w ciągu roku tak mało się widzieliśmy. Dlatego najdzielniejsze rodziny postanowiły przenocować w namiotach na naszej polanie, by w ten sposób spędzić ze sobą jeszcze trochę czasu. Wbrew prognozom pogoda była wyborna, a poranny lekki deszczyk jedynie orzeźwił zaspane dzieci.

Zakończyliśmy wyjątkowy 2019 / 2020 rok szkolny. W tym roku stanęliśmy przed wieloma niezwykłymi wyzwaniami. I udało nam się je wszystkie pokonać.
Mamy za co dziękować Panu Bogu i ludziom. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy Eucharystią - Dziękczynieniem. Następnie rozdane zostały nagrody i zasłużone świadectwa.

W ostatni dzień przed wakacjami zrobiliśmy sobie ognisko. Gospodarzami wydarzenia byli... pierwszoklasiści! Uczniowie sami przygotowali całe wydarzenie: rozłożyli stoły, koce, ustawili parasole, przygotowali kijki do kiełbasek. A co najważniejsze: ułożyli ognisko - i trzeba powiedzieć, ze zrobili to doskonale, rozpaliło się od jednej zapałki!

Dziś, w dzień Niepokalanego Serca Maryi, szesnastka naszych dzieci, pierwszy raz przyjęła Pana Jezusa do swojego serca.

Przez dwa lata przygotowywały się na ten dzień poprzez Msze Święta, katechezy, spotkania formacyjne z księdzem Pawłem i s. Magdaleną.

Uczniowie klasy trzeciej wykorzystując piękną pogodę i nasz wspaniały teren zielony zastanawiali się jakby to było bez drzew oraz czy dostęp do drzew ma wpływ na klimat i nasze samopoczucie.

Za pomocą grafiki "klimat miasta" oceniliśmy jaką rolę pełnią drzewa w mieście. Omówiliśmy także jakie jeszcze korzyści przynosi zieleń.

Mniejsze zespoły klasowe. Więcej zajęć na świeżym powietrzu. Dużo nauki przez zabawę. Rozmawiamy o prehistorii. Poznajemy roślinność i zwierzęta pradawnych czasów. W związku z tym dziś bawiliśmy się w paleontologów.

Dzień bardzo uroczysty, kiedy sam Bóg wychodzi na nasze ulice i nam błogosławi. Jest z nami zawsze, ale dziś w sposób szczególny czcimy Go w Najświętszym Sakramencie.
Licznie zebrani, przemierzaliśmy drogi naszej parafii, idąc za Chrystusem Eucharystycznym. Dzieci i ludzie starsi, kobiety i mężczyźni, bielanki, ministranci, asysta, lud wierny - każdy na swój sposób wielbił Tego, Który jest z nami.