Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Dziś 10-cio osobowa drużyna z naszej szkoły uczestniczyła w II Mareckim Turnieju Szachowym. Każdy gracz uczestniczył w siedmiu rundach. Bardzo dobrze uczniowie się spisali. Okazało się, że nasz trener, pan Marcin, jest znany ze swoich dobrych i skutecznych metod nauczania. Jaki efekt?...

Dzień dzisiejszy przeżyliśmy pod hasłem Zdrowego Trybu Życia. Przeprowadziliśmy bardzo ciekawe doświadczenie, które zobrazowało nam, ile cukru zawierają tak często przez nas sięgane napoje. Omówiliśmy piramidę żywieniową oraz obejrzeliśmy film edukacyjny dotyczący odżywiania się.

Dziś nasza uczennica Zuzia była na rozdaniu nagród w konkursie plastycznym „Co w trawie piszczy”. Był to konkurs marecki organizowany przez Szkołę Podstawową nr 5. Wytypowaliśmy trzy prace - po jednej z klas I - III.

Spadł upragniony deszcz. Wszystko w ogrodach odżyje. My na dzisiejszym KMO także podziwialiśmy ogród – tyle że chemiczny...

Oliwia i Łucja z klasy II reprezentowały naszą Szkołę na X Warszawskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej „Zaufaj Panu”. Piękne występy bardzo wielu grup i solistów sprawiły wspaniałą ucztę duchową. Aż miło było posłuchać. Nie mało przyczyniły się do tego nasze uczennice, które zaprezentowały swoje możliwości wokalne z jak najlepszej strony.

Dziś mieliśmy okazję wspólnie przeżywać nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W prowadzenie rozważań zaangażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Wiele osób miało ze sobą własnoręcznie przygotowany krzyż. To było pierwsze takie spotkanie modlitewne, ale za rok z pewnością je powtórzymy.

Klasa 2 w ramach ogólnopolskiej akcji wymiany pocztówkowej między klasami "Wielka mapa Polski" przygotowała, zredagowała i napisała pozdrowienia oraz zaadresowała koperty do uczniów z innych szkół.

Dziś odbył się VII Marecki Konkurs Piosenki „Cztery Pory Roku- wiosna” organizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Markach. Naszą Szkołę reprezentowały Oliwia i Kasia. W swojej kategorii wiekowej: klasy I – III zdobyły odpowiednio I i II miejsce! Wielki sukces. Jak przewodnicząca Jury powiedziała: talent, który trzeba rozwijać.

Zobacz także