Dopiero był początek, a już mamy koniec roku szkolnego. Wszyscy uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczyciele spotkali się w kaplicy, by dziękować Bogu za łaski otrzymane przez cały rok oraz prosić o opiekę na czas wakacji.

Ostatnie zajęcia z Kółka Teatralnego miały formę przedstawienia. Reżyserem był oczywiście pan Bartek. Spektakl „Papierowe Królestwo”, w bardzo prosty sposób przedstawiał poważne problemy akceptacji drugiego, bez względu na jego urodę czy jej brak, umiejętności czy ich brak, itp. Przesłanie bardzo głębokie. Dziękujemy naszym małym aktorom!

Tegoroczny Piknik Rodzinny był pod patronatem Fundacji Fili Dei. W organizację zaangażowało się bardzo dużo osób, głównie rodziców - efekt był wspaniały. Zgromadziło się ponad 500 osób z Marek i okolic.

Dziś pierwszy raz mieliśmy okazję uczestniczyć w konkursie piosenki angielskiej, zorganizowanym przez jedną z naszych anglistek, p. Agatę. Kilka osób zgłosiło się z ciekawym repertuarem, jedni z dziecięcymi piosenkami, inni z radiowymi przebojami. Każdy starał się wypaść jak najlepiej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Dziś od rana byliśmy w Rodzinnym Parku Rozrywki Łeba Park. Wspaniała kraina dinozaurów, Indian, poszukiwaczy złota, a przede wszystkim dzieci lubiących dobrą zabawę! To 30 hektarów świata zabawy; wspaniałe trasy pełne przygód i atrakcji, mnóstwo świetnej rozrywki.

Dzień dzisiejszy zapamiętamy bardzo długo. Wspaniały pan przewodnik opowiadał o Słowińskim Parku Narodowym, o historii tego miejsca, rdzennych mieszkańcach, o prawdziwych bursztynach i sposobach ich sprawdzania, o ruchomych wydmach, martwych lasach i wielu innych interesujących rzeczach.

Główną atrakcją dnia był park rekreacyjno – edukacyjny Sea Park Sarbsk – pierwszy park związany z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce.

Zobaczyliśmy pływające w basenach przedstawicielki gatunku foki szarej i uchatkowatych – kotiki południowoamerykańskie.

Dzisiejszego poranka czekała nas porządna zaprawa. Postanowiliśmy zdobyć Latarnię morską Stilo! Łączyło się to z dość wyczerpującym spacerem po piaskach przez las – jednak wspaniałe powietrze i bliskość natury cieszyły nas bardzo.